X
تبلیغات
زولا

ژاله

از بی فرهنگی تا کجا؟

جامعه ی بیمار انسان بیمار می آفریند.منظورم از انسان های خود نمایی است که تعدادشان یکی دوتا نیست جالب اینکه همین انسانها حتی اگر در کشور دیگری هم  زندگی کنند که سطح فرهنگی بالایی داشته باشد بازهم به رفتار خود ادامه می دهند و این فرهنگ غنی خود را به نسل بعد هم انتقال می دهند.واقعا طرز برخورد با این افراد مشکل است و گاهی بنده از فرط گمراهی به زمین زل می زنم و بعد از کمی تامل از خدا مدد می جویم.

این افراد چگونه هستند؟!

1.(بیرون رفتید ؛بسیار شلوغ است افراد زیادی در آن مکانی که هستید وجود دارند )=>وااااای وااای ووووییییی این دختررووو نگاش کن ببنین موهاش چه رنگیه. اهههههه اونو نگا کن انگار داره میره عرووسی .باهاااااااااااااااااا  اونو کناره ابروش نگین داره حتما جن....   واخ واخ واخ اونووو بگو اصلا مانتو نپوش....

این جور افراد بسیار حسود هستند و در خانواده هایی بزرگ شدند که به آنها اجازه ی این که آزاد باشند را ندادند و هیچ وقت نتوانستند به کارهایی که دوست دارند بپردازند در نتیجه سریع به خود اجازه می دهند درباره ی افراد بدون اینکه بشناسند قضاوت کنند ومعمولا این افراد دروغگوی خوبی هستند زیرا تنها از این راه می توانند کارهایی که دوست دارند را یواشکی انجام بدهند.

2.(جملاتی که این اشخاص زیاد بکار می برند)=>

آره دیگه ما نه سطح فرهنگی مون بالاست! 

همه ی دخترا خراب شدن فکر کنم فقط ما سالم موندیم!

مامانم اینا خیلی به من اجازه میدن همه کار بکنم دوستام  همشون بمن حسادت می کنند!

من نه اینکه خیلی خوشکلم همینطور که راه می رم برام خواستگار می یاد !

و...

افرادی که زیاد از خود تعریف می کنند و بعضی جملات را زیاد تکرار می کنند و همیشه این جملات معکوس هستند .وقتی میگه  فقط من پاکم یعنی یک وقت نفهمی من چیکار کردم!

3.(یک عدد bf دارید و یک دوست با فرهنگ!)

وایی این دوست پسرت هم که به من چشم داره می خواد با من دوست بشه!

این اشخاص معمولا کارهای زیادی(چشمک زدن و ...) می کنند که bf دوستاشونو از آن خود کنند حالا اگر پسره هم از نوع مرغوبش باشه نه نمی گه ، با این کار می خواهند به دوستانشان ثابت کنند که از او زیباتر و برتر هستند .بعضی از این دختر ها همیشه به دنبال پسرهای زشت می روند تا زیباییشون مشخص بشه !

4.(شما لباسی خریدید و با اشتیاق به دوستتان نشان می دهید)

قشنگه؟(سکوت) میگم قشنگه؟؟؟؟(طرف ابرو ها را بالا انداخته و به کالای خریده شده چشم دوخته )ای .حالا قشنگتر از این نبود؟اونجاش که اینجوریه

گاهی اوقات این افراد پس از دیدن کالای خریده شده بدون سخنی از آن محل متواری می شوند یا حرف را عوض می کنند.

این اشخاص هر چی هستند سالم نیستند!!!

 نصیحت به پدران و مادران:حبس کردن فرزندان خود به خصوص دختر ها در خانه،گشتن در وسایل شخصی فرزندتان،زیاد جویا شدن کارهای او،پشت سر دیگران به راحتی حرف زدن در حضور فرزندتان و... کارهایی است که بیشتر والدین با فرزندان خود می کنند و آنها را با رفتار خود بیمار می کنند .همیشه از نکات مثبت فرزندتان به خصوص در مقابل دوستانش تعریف کنید و مواظب باشید نکات مثبت دوستانش را مانند چکش بر سرش نکوبید.نباید کار هایی که خودمان نتوانستیم در نوجوانی و جوانی بکنیم ،اجازه ی آن را هم از فرزندان خود بگیرم .آزادی و نظارت غیر مستقیم  موجب رشد فکری فرزندانتان می شود .من حتی پدر و مادری را می شناسم که زدن موی اضافی بدن را کار بد کاره ها می دانند و به دخترشان هم اجازه نمی دهند خود را تمیز کند!! از این دختری که یک روز مادر می شود چه انتظاری می رود؟ به آنها یاد دهید همه را دوست داشته باشند . او را فقط راهنمایی کنید و به او بگویید  این راه غلط است و این راه درست حالا خودت راهت را انتخاب کن!

من بیشتر سخنم با دختر ها بود زیرا همه ی محدودیت ها برای دختر های ماست.امیدوارم به عمق مثال هایی که از این افراد زدم پی ببرید ،که رفتار غلط فرزندان شما را اینگونه و حتی بدتر می کند.گذشته ی خود را فراموش کنید و با دیدی نو با فرزندتان برخورد کنید و مشاوره خوب را قسمتی از زندگی خود قرار دهید.